• شنبه تا چهارشنبه 9 تا 18

02191091144

info@narvanhr.com

یوسف اباد خیابان سیزدهم پلاک ۵۲ واحد ۴

ایران - تهران

مشارکت کارکنان

مشارکت کارکنان

مشارکت کارکنان

مشارکت مداوم کارکنان برای موفقیت کسب و کار شما حیاتی است. اگر کارکنان شما درگیر و روی آنچه در شرکت شما اتفاق می افتد سرمایه گذاری کنند، این امر در اخلاق کاری و اقدامات روزمره آنها منعکس خواهد شد.

کارکنان شاد تمام تلاش خود را می­کنند تا همان تجربه مثبت را برای مشتریان خود فراهم کنند، که برای شرکت شما معجزه خواهد کرد.

شما باید آنها را با اهداف و مقاصد شرکت خود به گونه ای هماهنگ کنید که مشارکت آنها برای آنها نیز مفیدتر باشد.

 

 

10 هدف اساسی از مشارکت کارکنان

 

 • کارکنان را با ارزش ها و اهداف شرکت خود هماهنگ کنید

هر شرکتی با توجه به نحوه عملکرد خود مجموعه­ای منحصر به فرد از ارزش­ها و اهداف دارد. همسو کردن کارکنان با اهداف و ارزش‌های کسب‌وکار به آنها چشم‌انداز روشنی می‌دهد که این کار آنها را به حس قوی کار گروهی مجهز می­کند.

کارکنان شما می­بایست تصویر واضحی از اینکه چگونه تلاش­هایشان به رشد و موفقیت سازمان شما کمک می­کند، داشته باشند.

شما می­توانید کارکنان خود را با اهداف شرکت خود هماهنگ کنید:

 • تعیین اهداف و برنامه­های اولیه سازمان برای اجرای آنها
 • تدارک یک جلسه برای توضیح این اهداف، همراه با پرسش و پاسخ برای ارائه وضوح بیشتر در مورد برنامه­ها و اهداف سازمان
 • برقراری ارتباط با کارکنان خود و به روزرسانی منظم پیشرفت شرکت به آنها.

 

 

 • ارتقای بهره وری در محل کار

کارکنان مولد همیشه بیشتر از آنچه می گیرند، می­دهند و اهداف تجاری را درک می­کنند، زیرا آنها فعالانه در دستیابی به اهداف سازمان مشارکت می­کنند.

طبیعی است که کارکنان به مرور زمان در محیط کار شور و شوق خود را از دست بدهند و فرهنگ کاری ناسالم به راحتی می­تواند رضایت کم ایجاد کند. بنابراین، به نفع شماست که با حصول اطمینان از اینکه کارکنانتان از محیط کاری خود احساس انگیزه و رضایت می­کنند، بهره­وری را افزایش دهید.

 

 

 • بهبود شرایط محل کار کارکنان

رویکرد مشارکت کارکنان باید شرایط محیط کار را بهبود بخشد و کار تیمی، احترام و روابط سالم بین کارکنان را تقویت کند.

ساده­ترین راه برای بهبود شرایط کاری تیم، انجام نظرسنجی­های مشارکت کارکنان است. این نظرسنجی‌ها تصویر واضحی از جنبه‌هایی از محیط شرکت‌تان که نیاز به توجه بیشتری دارند، مانند ارتباط نادرست بین مدیریت و کارکنان، یا ناشنوا ماندن نظرات کارگران به شما می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که فرهنگ ارتباطی ایجاد کرده­اید، یا شاید از نوعی پلتفرم استفاده کنید که به حل این مشکلات کمک می­کند.

 

 

 • موضع کارکنان خود را درک کنید

هر تیم کاری، ذهنیت‌ها و موضع‌گیری‌های متعددی را در مورد هر موضوعی دارد. این وظیفه مدیر است که این موقعیت­ها را درک کند و وظایف را با توجه به نقاط قوت و علایق اصلی کارکنان به آنها محول کند.

مشارکت کارکنان به این معنی است برای درک نگرش‌های آن‌ها در زمینه‌های محیط کارشان تلاش کنید.

 

 

 • به کارکنان خود انگیزه دهید

انگیزه­ی کارکنان یکی از مهمترین جنبه­های مشارکت کارکنان شماست. متخصصان با انگیزه، عملکرد بهتری خواهند داشت و در طول زمان سطوح بهره­وری بالاتری را حفظ می­کنند. آنها به اهداف و مقاصد کارفرمای خود متعهد می­شوند که این منجر به افزایش بازده و به طور بالقوه نتایج بهتر می­شود. کارکنان بی­انگیزه بهره­وری کمتری دارند و اگر برای مدت کافی انگیزه نداشته باشند، ممکن است به دنبال فرصت­های شغلی دیگری نیز باشند.

شما می­توانید با برقراری ارتباط مثبت و آشکار در محل کار به کارکنان خود انگیزه دهید. همچنین باید مشارکت‌های فردی هر کارمند را تأیید کنید و برای کار تیمی خوب، بهره‌وری چشمگیر یا کمک به دستیابی به اهداف کلیدی شرکت به آنها پاداش دهید.

 

 

 • احساس رفاه کارکنان خود را تقویت کنید

افراد زمانی که روابط مثبت، فضایی برای رشد شخصی، آزادی و احساس هدف در زندگی خود دارند، از احساس خوشبختی لذت می­برند. کارکنان شرکت‌هایی که از طرح‌های سلامتی حمایت می‌کنند 89 درصد بیشتر تمایل دارند محل کار خود را به دیگران توصیه کنند.

شما می توانید با ارائه کمک و حمایت معنادار به کارکنان خود احساس رفاه را افزایش دهید. فعالانه به آنها گوش دهید، آشکارا و شفاف ارتباط برقرار کنید و برای هر موضوعی که بر رفاه آنها تأثیر می­گذارد راه­حل­های قابل اجرا ارائه دهید. این ممکن است به معنای ارائه ساعات کاری منعطف برای کمک به آنها در کاهش رفت و آمدهای خسته­کننده یا اجرای یک برنامه تناسب اندام شرکت باشد. به سخنان کارگران خود گوش دهید، ببینید بیشترین نیازهای آنها کجاست و تا جایی که ممکن است به آنها عمل کنید.

 

 

 • تقویت فرهنگ شرکت

هدف استراتژی مشارکت کارکنان شما باید منجر به ارتقا فرهنگ شرکت شما به خاطر کارکنان شود. یک راه ساده برای دستیابی به این امر این است که از تیم خود دعوت کنید تا از طریق یک نظرسنجی آنلاین ایده­هایی برای بهبود فرهنگ شرکت ارائه دهند.

شما همچنین می­توانید ارزش­های خاصی را در محل کار با پاداش دادن به رفتارهایی مانند صداقت، صراحت و درستکاری برای بهبود فرهنگ شرکت خود پرورش دهید.

 

 

 • کارکنان را در دراز مدت حفظ کنید

داشتن یک فرهنگ که مشارکت کارکنان را تایید می­کند و به آنها پاداش می­دهد، می­تواند تأثیر عمده­ای بر میزان نگهداشت کارکنان داشته باشد. کارکنانی که به خاطر کار خوب انجام شده تحسین می­شوند، انگیزه و مشارکت بیشتری دارند و کمتر به دنبال کار در شرکت­های دیگر خواهند بود.

ارائه مزایای مختلف می­تواند نگهداشت را افزایش دهد، و ممکن است استفاده از یک سازمان کارفرمای حرفه­ای (PEO) برای کمک به این امر ارزشمند باشد. یک PEO به شما امکان می­دهد منابع انسانی، حقوق و دستمزد و سایر نیازهای مدیریت منابع انسانی خود را برون سپاری کنید و در زمان و هزینه شما نیز صرفه­جویی می­کند.

 

 

 

 • اطمینان از رضایت مشتری

کارکنان راضی بیشتر تلاش می­کنند تا مشتریان شما را راضی نگه دارند. بسیاری از شرکت­ها برنامه­های آموزشی را برای کارکنان خود اجرا کرده­اند تا رضایت مشتری را با موفقیت­های زیادی افزایش دهند.

این رویکرد به کارکنان شما فرصتی می­دهد تا مهارت­های خود را بهبود بخشند، و همچنین پیامی حیاتی به کارکنان شما ارسال می­کند که برای آنها و پیشرفت آنها به عنوان فردی ارزش قائل هستید.

 

 

 • کاهش غیبت

کارکنان بی‌تحرک و ناراضی بیشتر تمایل دارند به‌ جای کار منظم، در خانه بمانند. کارگران با انگیزه مشتاق خواهند بود که هر روز به میز کار خود بازگردند تا تغییری واقعی در آینده سازمان شما ایجاد کنند.

 

 سخن پایانی: مزایای مشارکت را به حداکثر برسانید

کارکنان شما ستون فقرات سازمان شما هستند. به همین دلیل است که انگیزه دادن، تصدیق و مشارکت دادن آنها بسیار مهم است.

کارکنان متعهد به احتمال زیاد بیشتر برای هدف شما تلاش می کنند و همچنین خیلی کمتر شمار را در جستجوی شرکت­های سرسبز تر ترک می­کنند.

 

نظر
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.