• شنبه تا چهارشنبه 9 تا 18

02191091144

info@narvanhr.com

یوسف اباد خیابان سیزدهم پلاک ۵۲ واحد ۴

ایران - تهران

9نکته برای قبول پیشنهاد شغلی

9نکته برای قبول پیشنهاد شغلی

9نکته برای قبول پیشنهاد شغلی

همه ما در زمان دریافت پیشنهاد همکاری، قصد داریم بار دیگر این موضوع که انتخاب درستی برای همکاری هستیم را به کارفرما یادآوری کنیم، اما پاسخ ما به پیشنهاد همکاری با شرکت‌ها باید شامل چه مواردی باشد و به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

معمولا شرکت‌ها در ابتدا بصورت تلفنی پیشنهاد شغلی را مطرح می‌کنند و شما می‌توانید هر سوالی درباره مدل همکاری و شرایط را بپرسید. در مراحل بعد پیشنهاد کتبی برای شما ارسال می‌شود. به این موضوع که بصورت شفاهی پیشنهاد شغلی را قبول کرده‌اید بسنده نکنید؛ حتی اگه در متن پیشنهاد از شما خواسته نشده است، حتما در پاسخ ایمیل پیشنهاد شغلی ایمیلی بزنید و بصورت رسمی نظر خود را اعلام کنید. این کار نه تنها محترمانه و حرفه‌ای است، بلکه به شما امکان می‌دهد مطمئن شوید هیچ سوء تفاهمی در مورد شرایط همکاری وجود ندارد.

این نکته را مدنظر قرار دهید که حتما متن پیشنهاد شغلی را کامل بررسی کنید.

مهم ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که پیشنهاد شغلی را از بالا به پایین مطالعه کنید. بررسی کنید که منصفانه باشد، انتظارات شما را برآورده کند و با توافقات شما مطابقت داشته باشد. اگر همه چیز خوب به نظر می رسد، پیشنهاد شغلی را قبول کنید و در صورت وجود مغایرت، تماسی برای چک کردن مواردی که ذکر نشده داشته باشید. شما می‌توانید به صورت مشروط این پیشنهاد را بپذیرید، اما عنوان کنید که یک یا هر دو طرف می‌توانند در صورت برآورده نشدن انتظاراتشان، از شرایط عنوان شده پیروی نکنند، خواه این انتظارات حقوق و دستمزد یا سایر جزئیات همکاری باشد.

اگر در متن ایمیل مشخص نشده که زمان شما برای جواب دادن به پیشنهاد شغلی چقدر است؛ حتما سوال کنید و اگر نیاز به زمان بیشتری دارید، درخواست دهید.

برای نوشتن جواب ایمیل حتما به لحنی که در خود متن پیشنهاد نوشته شده است دقت کنید و فرهنگ شرکت را مدنظر قرار بدهید تا در نگارش متن لحاظ کنید. در هر صورت بهتر است، خیلی صمیمی و غیررسمی نباشید.

از عنوان مناسب استفاده کنید:

اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید، عنوان ایمیل هست. می‌توانید از عنوان” پذیرش پیشنهاد شغل-نام شما ”  استفاده کنید. عنوان مناسب می‌تواند تاثیر خوبی بگذارد و شما را حرفه‌ای تر نشان دهد. عنوان مشخص به گیرنده اجازه می‌دهد در یک نگاه متوجه محتوای ایمیل شود و از اینکه ایمیل شما بین سایر ایمیل ها گم شود جلوگیری می‌کند.

تشکر کنید:

تشکر کردن از اینکه به شما فرصت همکاری داده شده می‌تواند حس خوبی در مخاطب ایجاد کند. شما می‌توانید با جملاتی مثل” از اینکه به من در موقعیت (عنوان شغلی) در شرکت (نام شرکت) اعتماد کردید متشکرم” یا “بسیار خوشحالم که فرصت همکاری با شما را پیدا کردم” شروع کنید.

پیشنهاد کاری را بپذیرید:

حتما بصورت کتبی و واضح به پذیرش همکاری اشاره کنید. مثل ” من خوشحالم که رسما سمت (عنوان شغلی) در شرکت (نام شرکت) را می‌پذیرم و بخشی از تیم شما هستم”.

به شرایط استخدام اشاره کنید:

شرایط استخدام را بیان کرده و با آن موافقت کنید. اگر شرایط ذکر شده در ایمیل براساس توافقات شما بیان شده و با آن موافق هستید، می‌توانید به سادگی آن را در ایمیل خود بیان کنید “اجازه دهید از این فرصت استفاده کنم و به طور رسمی با تمام شرایط استخدامی که در پیشنهاد شغلی ذکر شده، موافقت نمایم” با این حال اگر درباره چیز دیگری مذاکره کرده‌اید و آن را بصورت کتبی در اختیار ندارید، زمان مناسبی است که آن را رسمی کنید.”  همانطور که در تماس صحبت شد، حقوق اولیه من (مبلغ حقوق خالص دریافتی) است و هفته‌ای دو بار از خانه کار خواهم کرد.”

تاریخ شروع به کار را نهایی کنید:

تأیید تاریخ شروع خود در ایمیل پذیرش شغلی، به همه طرفین کمک می‌کند، تا به برنامه یکسانی پایبند باشند.

سوالات خود را بپرسید:

در این مرحله، هر گونه سوالی را که قبل از تاریخ شروع خود دارید، بپرسید مثل لیست مدارکی که باید قبل از شروع کار ارسال کنید.

با جملات مثبت به ایمیل پایان دهید:

نتیجه مثبت بگیرید به عنوان مثال “منتظر کار در کنار شما هستم!”

متن خود را مرور کنید:

وضوح و مختصر بودن در نامه پذیرش بسیار مهم است. اگر کارفرمای جدید شما پیامی شامل اشتباهات املایی و گرامری دریافت کند، ممکن است باعث مردد شدن او شود که آیا تصمیم درستی برای استخدام شما گرفته است یا خیر. پس با دقت متن خود را از همه جهات بررسی کنید.

از جملات مناسب برای پایان استفاده کنید:

با عباراتی مانند «با احترام» متن خود را پایان دهید، و نام کامل خود را در زیر اضافه کنید.

 

نظر
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.